Cuma, Eylül 22, 2023

32 yıldır yatağa bağlı Aysel Özpınar 5 şiir kitabı çıkardı

Siyaset

Türkiye Diyanet Vakfı 13 ülkede 96 su kuyusu ve vakıf çeşmesi açtı

Vekalet yoluyla kurban organizasyonu kapsamında 77 ülkede Türk milletinin emaneti kurbanları keserek ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Türkiye Diyanet Vakfı, bu...

Büyükçekmece Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali kapılarını açtı

Dünya Festivaller Birliği tarafından 7 kez “Dünyanın En İyi Kültür ve Sanat Festivali” ödülüne layık görülen Uluslararası İstanbul Büyükçekmece...

Niğde’de Huzurevinde 32 yıldır yatağa bağlı olarak yaşayan 66 yaşındaki Aysel Özpınar, 5 şiir kitabı çıkardı.


Bor Ahmet Kuddusi Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yaşayan Aysel Özpınar, omurilik tümöründen dolayı 32 yıldır yatağa bağlı olarak yaşadığını ve bu süreçte 5 şiir kitabı çıkardığını söyledi.

Son olarak ‘Ahi Ruh’ isimli şiir kitabını çıkardığını söyleyen Özpınar, “1982 yılından beri şiir yazıyorum. Şiirlerimi hiciv makamında yazıyorum. 40 yıldır yazıyorum. Eskiden yazıp bırakıyordum ama artık kitap çıkardım. Bana da bir meşguliyet oldu.

5 şiir kitabı çıkardım, en son kitabım ise ‘Ahi Ruh’ isimli şiir kitabıdır. Kitaplarımı bilgisayarda yazıyorum. Çoğu zaman aklımda tutuyorum. Sonra bunu yazıya döküyorum. Bazen not alıyorum ufak ufak. Şiirlerimi zorlamıyorum. Kendiliğinden geliyor. Kendi kedine yazdırıyor diyebilirim” dedi.

“32 yıldır karantinada sayılırım”


Korona virüs sürecinde vatandaşlara seslenen Özpınar, “Ben 32 yıldır bir odanın içindeyim. Karantinada sayılırım. Bir kere bile ‘canım sıkıldı’ demedim. Kendime meşgale buluyorum. Canımın sıkıldığını anlamıyorum.

Bazen gelirler duvardan seslenirler ‘sıkılmıyor musun?’ derler. Ben bu duvarları hiç görmüyorum. İnsanlar 3 gün karantinaya girdi. Bunalım geçiriyorlar. Aslında kurallara uyup bu virüs belasından kurtulmamız gerekiyor” dedi.

Son Haberler

Modern Ucuz Çelik Kapılar Modelka Çelik Kapı

Modern çelik kapılar, güçlü ve dayanıklı malzemelerden yapılmıştır. Çoğu modern çelik kapı, sertifikalı çelik plakalarla kaplanır ve kaliteli bir...

Bu Haberlere de Göz Atın