Çarşamba, Eylül 20, 2023

Avrupa Kota Müsabakaları yarın başlıyor

Siyaset

Ulusal Hentbol Turnuvasında şampiyon Sakarya Büyükşehir oldu

Sakarya’nın ev sahipliğinde düzenlenen 2. Ulusal Hentbol Turnuvasında Konya BSK’yı 37-25’lik skorla mağlup eden Büyükşehir Hentbol takımı averajla turnuvanın...

Sakarya Büyükşehir Avrupa ve Süper Lig’de fırtına gibi esecek

Bu yıl hem Avrupa’da hem de Süper Lig’de mücadele edecek Büyükşehir Hentbol, 2023-2024 sezonu öncesi görkemli bir törenle lansman...

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları Avrupa Kota Müsabakaları 04-08 Haziran tarihleri arasında Fransa’nın başkenti Paris’te yapılacak.


Geçtiğimiz yıl Londra’da gerçekleşen ve korona virüs nedeniyle yarıda kalan Avrupa Kota Müsabakaları kaldığı yerden devam edecek. Olimpik Boks Milli Takımı, 04-08 Haziran tarihleri arasında Paris’te yapılacak Avrupa Kota Müsabakaları’nda erkeklerde 7, kadınlarda 5 sporcu ile mücadele edecek.

2020 yılı mart ayında Londra’da düzenlenen ve yarıda kalan kota müsabakalarında 52 kiloda Batuhan Çiftçi, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları kotası almıştı.


Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, “Avrupa Kota Müsabakalarına yurt içi ve yurt dışı kamplarıyla iyi hazırlandık. Sporcularımıza güveniyoruz.

Aylardır süren çalışmalarımızın karşılığını Paris’te almak istiyoruz. İlk hedefimiz alabileceğimiz kadar Olimpiyat kotası almak. Daha sonra Tokyo’da ülkemize Olimpiyat madalyaları kazandırmak istiyoruz” dedi.
Kafile listesi şöyle:
Erkekler
Batuhan Çiftçi (52 kg), Tuğrulhan Erdemir (63 kg), Necat Ekinci (69 kg), Serhat Güler (75 kg), Bayram Malkan (81 kg), Mücahit İlyas (91 kg), Berat Acar (+91 kg)

Kadınlar
Buse Naz Çakıroğlu (51 kg), Aycan Güldağı (57 kg), Esra Yıldız (60 kg), Busenaz Sürmeneli (69 kg), Şennur Demir (75 kg)

Son Haberler

Modern Ucuz Çelik Kapılar Modelka Çelik Kapı

Modern çelik kapılar, güçlü ve dayanıklı malzemelerden yapılmıştır. Çoğu modern çelik kapı, sertifikalı çelik plakalarla kaplanır ve kaliteli bir...

Bu Haberlere de Göz Atın