Salı, Eylül 26, 2023

Avrupa’nın en iyileri Sakarya’da şampiyonluk için kıyasıya yarıştı

Siyaset

Ulusal Hentbol Turnuvasında şampiyon Sakarya Büyükşehir oldu

Sakarya’nın ev sahipliğinde düzenlenen 2. Ulusal Hentbol Turnuvasında Konya BSK’yı 37-25’lik skorla mağlup eden Büyükşehir Hentbol takımı averajla turnuvanın...

Sakarya Büyükşehir Avrupa ve Süper Lig’de fırtına gibi esecek

Bu yıl hem Avrupa’da hem de Süper Lig’de mücadele edecek Büyükşehir Hentbol, 2023-2024 sezonu öncesi görkemli bir törenle lansman...

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı uluslararası bisiklet yarışlarında heyecan BMX European Cup ile devam etti. Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde 26 farklı ülkeden Avrupa’nın en iyi 149 yarışçısı pedal çevirdi. 6 farklı kategoride dereceye girenler madalyaların sahibi oldu. 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen ‘Bike Fest’ BMX European Cup ile devam ediyor. 17 Mayıs’tan bu yana MTB yarışları, Tour of Sakarya ve BMX Supercross Dünya Kupası ile bisiklet fırtınasının estiği Sakarya’da bugün de BMX European Cup’ta Avrupa’nın şampiyon pedalları şampiyonluk için yarıştı.

Dünyanın dört bir yanından

Avrupa’nın en kapsamlı tesisindeki nefes kesen mücadeleyi yüzlerce sporsever takip etti. Dünyanın dört bir yanından, Türkiye’den ve Sakarya’dan sporseverlerin ağırlandığı alanda heyecan doruğa çıktı. Yarışların ardından Türkiye Motosiklet Akrobasi Şampiyonu Birkan Polat, izleyicilere sunduğu gösteri coşkuyla izlendi. Öte yandan Büyükşehir Belediyesi, yarışların bitiş düdüğünden sonra Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde 15 bisikleti çekilişle hediye etti.

26 ülke ve 149 sporcu

Uluslararası Bisiklet Birliğine bağlı Avrupa Bisiklet Birliği tarafından 6 ayrı ülkede düzenlenen BMX European Cup serileri Türkiye’de ilk kez Sakarya’da düzenlendi. 26 ülkeden 149 sporcunun katıldığı ve birçok ülkeden canlı yayınlandı. 17 Mayıs’ta başlayan Bike Fest kapsamında düzenlenen Tour of Sakarya, MTB Night Cup, Sakarya MTB ve UCI BMX World Cup yarışlarından sonra 10. yarış özelliği taşıyan BMX Avrupa Kupası Serisinin 9. turu başarıyla tamamlandı.

6 kategoride yarış

Avrupa’nın en iyi bisikletçilerinin pedal çevirdiği yarışlar genç kadınlar, 23 yaş altı kadınlar, elit kadınlar, genç erkekler, 23 yaş altı erkekler ve elit erkekler olmak üzere 6 ayrı kategoride gerçekleştirildi.

BMX European Cup 9. Tur dereceleri şu şekilde,

Elite Erkekler

 1. Alejandro Arboleda (Kolombiya)
 2. Ruben Gommers (Belçika)
 3. Kamren Larsen (Amerika)

Genç Erkekler

 1. Jason Noordam (Hollanda)
 2. Albert Groppo (İtalya)
 3. Jack Greenough (Yeni Zelenda)

23 Yaş Altı Erkekler

 1. Bennett Greenough (Yeni Zelenda)
 2. Marco Radaelli (İtalya)
 3. Jakob Skrzypek (Almanya)

Elite Kadınlar

 1. Mariana Pajon (Kolombiya)
 2. Molly Simpson (Kanada)
 3. Elke Vanhoof (Belçika)

Genç Kadınlar

 1. Nicolle Mercado (Kolombiya)
 2. Dominika Manikova (Slovakya)
 3. Sabina Kosarkova (Çekya)

23 Yaş Altı Kadınlar

 1. Valerie Vossen (Belçika)
 2. Francesca Cingolani (İtalya)
 3. Jui Yabuta (Japonya)

Son Haberler

Boşanma Avukatı Kayseri

Boşanma süreci oldukça karmaşık olabilir ve profesyonel bir avukatın rehberliği çok önemlidir. Boşanma Avukatı Kayseri olarak, yılların deneyimi ve...

Bu Haberlere de Göz Atın