Cuma, Mayıs 17, 2024

Aziz Yıldırım’dan adaylık açıklaması

Siyaset

İzmir’den şampiyonlukla döndüler

KOCAELİ / Körfez- Okullar Sporları Karate Küçükler – Yıldızlar Türkiye Birinciliği Şampiyonası 23-24 Mart tarihlerinde İzmir’de yapıldı. Şampiyonaya Kocaeli’nden katılan...

Körfezli kızlar İstanbul Rüzgarlıbahçe’ye gol yağdırdılar 9-1

KOCAELİ / Körfez- Körfez Gençlerbirliği Spor Kulübü Kadın Futbol Takımı İstanbul Rüzgarlıbahçe Spor Kulübü Kadın Futbol Takımı’nı 9-1 yenerek...

Fenerbahçe Kulübünde 20 yıl başkanlık yapan Aziz Yıldırım, başkanlığa aday olmayacağını açıkladı.


Aziz Yıldırım, Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirilen basın toplantısında ”Ben aday olmayacağım bunu bilin ama Fenerbahçe’nin kötü durumundan dolayı ne yapmak lazım onu konuşmak İçin geldim. Yönetim listelerini gördüm. Mahallede seçim yapsanız bu liste olmaz. Kongrede de olacağım.” dedi.

Sarı-lacivertli kulüpte 1998-2018 tarihlerinde başkanlık yapan Yıldırım, 2-3 Haziran 2018’deki genel kurul toplantısında Ali Koç karşısında seçimi kaybetmişti.

Fenerbahçe Eski Yöneticisi Murat Özaydınlı: “3 Temmuz’da gözaltına alındığımda, kaçak savcı Mehmet Berk, ‘Biz operasyonu eylül ayında yapsaydık, siz halka arzı yapacaktınız ve sizin önünüzü alamayacaktık’ dedi.”

Aziz Yıldırım: “Ali Koç, biz hapisteyken sen yönetime girmedin, kaçtın gittin” Basketbolda marka yaptığımız Fenerbahçe’nin bu hallere düşmesi beni çok üzdü.

Aziz Yıldırım: ”Ali Koç yarın çıkıp de ki ‘Basketbol takımını A.Ş.’ye çeviriyorum.’ Bunu yaparsan ben o takımı almaya talibim ve takımın başına Obradovic’i getiriyorum. Bizde para çok”

Aziz Yıldırım: “Rahmi Koç’a karşı sevgim var, hapishanede beni ziyaret etti. Onu kırmamak için bir şey söylemeye çekiniyorum ama Ali Koç çekinmiyor, patavatsızca konuşuyor.”

Aziz Yıldırım: “17 teknik adamla çalıştık. Ali Koç ‘Fenerbahçe’ye antrenör bulamıyoruz’ diyor. Sen parayı verirken herkes gelir. Sen bana ver 10 milyon Euro, bak ben sana kimleri getiriyorum. Sen gereğini yap, yapmayacaksan aday bile olma, bırak”

Aziz Yıldırım: “Fenerbahçe kan kaybediyor, Anadolu takımı haline geldi.”

Aziz Yıldırım: “Ali Koç, Barcelona’ya yılda 17 milyon Euro veriyorsun, Tottenham’la aram iyi diyorsun ama bu kulüplerden hiç oyuncu gelmedi buraya”

Aziz Yıldırım: “440 milyon Euro borç bıraktık. Bunun yarısı döviz, kalanı TL idi. Bunlar 50 milyon Euro’ya oyuncu sattılar, villaları sattılar. 100 milyon Euro nakit girdi. Borcu kapatsanıza kardeşim. Sonra gelip ‘Bana enkaz kaldı’ diyor.”

Aziz Yıldırım: “Enkaz bıraktığımı söylüyorlar. Benim teklifim şu; Fenerbahçe’nin 591 milyon dolar mal varlığı var. 300 milyon dolar da Futbol A.Ş. değeri bıraktım. Eğer bıraktığım borç, mal varlığını geçiyorsa, ben ödemeye hazırım.”

Aziz Yıldırım: “Ben 5 arkadaşımı görevlendireceğim, gidip her konuda tutanak tutup bunu açıklayacaklar. Eğer onlar bunu yapmazsa, mahkemeye gidip yaptıracağım.”

Aziz Yıldırım: “Yarın sabah basketbolun A.Ş. olduğunu söylemeleri yeter. Hemen sabahında Obradovic’i özel uçakla getireceğim.”

Aziz Yıldırım: “Ali Koç boşuna hoca arıyor. Ben olsam Emre’yi göreve getiririm.”

“Başakşehir’den İrfan Can Kahveci’ye Galatasaray ve Marsilya 4.5 milyon Euro önerdi. Biz 11 milyon Euro’ya aldık. Sakın beni yalanlamasınlar, evrakları koyarım önlerine.”

“Takım şampiyon olsaydı niyeti gitmekti. Gittikten sonra da ‘Ali Koç başkan, Fenerbahçe şampiyon’ sloganını duymaktı.

“Sen benimle yarışamazsın kardeşim. Ben sokakta büyüdüm, sen pamuklara sarılarak büyütüldün. En azından yanına sağlam yöneticiler al, kendine yakışan yöneticilerle yürü”

“Bir daha başkan olmayacağım ve düşünmüyorum ama arkadaşlarımdan birisi düşünürse, onları destekleyeceğim. Bundan sonra Fenerbahçe ile ilgili her noktada olacağım. Loca almayacağım, protokol tribününde oturacağım, göstereceğim kendimi.”

“Ali Koç ‘3 Temmuz’a sahip çıkacağız’ diyor. Sen 3 Temmuz’un hiçbir yerinde yoksun ki. Süreç bittikten sonra kulübe düşen görev ne ise yapsınlar”

“Ali Koç, bu Volkan Ballı’yı göndermezsen, ben onu, seninle beraber göndereceğim. Fenerbahçe’ye 3 Temmuz’da ihanet edenin, bu kulüpte işi yok.”

“Bu kulübe gelemez dediğim Ersun Yanal, Gökhan Gönül, Caner Erkin, Aurelio’yu geri getirdiler. Bir tek Alex kaldı, onu da getirirler yakında.”

“Yarın Nihat Özdemir haysiyet divanına gönderilmek üzere sevk edilecek. Ben de gelip oy kullanacağım ve onların lehine oy kullanacağım.”

“Nihat Özdemir’i taraftarın önüne attınız, Covid’e yakalandığında Emre ile beraber gidip hastanede ziyaret ettiniz. Nihat Özdemir’i atana kadar içeride FETÖ’cü üyeler var, onları atın.”

“Türkiye’ye teknik direktör gelmiyor sözü hem ülkeye hem kulübe hakarettir. Bu lafın ardından senin gidip Avrupa’nın en iyisini getirmen gerekiyor.”

“Kimse Fenerbahçe Kulübü’nü satamaz.”

Son Haberler

Sakarya’da Ramazan akşamları bir başka

Sakarya’da Ramazan akşamlarının tadı, Büyükşehir buluşmalarıyla güzelleşiyor. Atatürk Bulvarı’nda açılan geleneksel sokakta hafta sonu, her kesime hitap eden birbirinden...

Bu Haberlere de Göz Atın