Cumartesi, Şubat 24, 2024

Bakan Muş, KKTC Cumhurbaşkanı Tatar tarafından kabul edildi

Siyaset

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bilgiç’ten Yunanistan’a tepki

Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Tanju Bilgiç, Yunanistan Dışişleri Bakanlığının bir Yunan vatandaşının Türkiye’ye girişine izin verilmemesine ilişkin, “Ülkeye giriş koşullarını...

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Cezayir’e ziyaret gerçekleştirecek

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 14-15 Ağustos tarihlerinde Cezayir'e resmi bir ziyaret gerçekleştirecek. Bakan Çavuşoğlu, Cezayir Dışişleri Bakanı Ramtane Lamamra'nın davetine...

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Lefkoşa’da KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar tarafından kabul edildi.

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar görüşmede, Türk halkına, KKTC’ye daha fazla yatırım yapmaları çağrısında bulundu.


Ticaret Bakanı Mehmet Muş, resmi temaslarda bulunmak üzere KKTC’ye geldi. Bakan Muş, temasları kapsamında ilk olarak KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’la bir araya geldi. Tatar, kabulde yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve Türkiye Cumhuriyetine KKTC’ye yaptıkları yardım ve destekler için teşekkür etti.

Bakan Muş’un KKTC’yi iyi tanıyan bir kişi olduğuna işaret eden Tatar, bunun ülke açısından memnuniyet verici olduğunu söyledi. Pandemi gibi sıkıntılı bir dönemde Türkiye’nin desteğini hissetmenin önemine vurgu yapan Tatar, bu hissin güven ve istikrarın yegane teminatı olduğunu belirtti.

Pandeminin insanları zorladığını ancak sürecin iyi yönetildiğini söyleyen Tatar, ekonominin kalkınması için istikrara ihtiyaç duyulduğunu kaydetti.

Tatar, KKTC’nin lokomotif sektörleri arasında turizm ve inşaatın yer aldığını söyleyerek, dışa bağımlı olan bu sektörlerin pandemiden olumsuz etkilendiğini, pandeminin ekonomik aktörlerin gelmesine engel olduğunu belirtti.

Yaşanan pandemi sürecinin olağanüstü bir dönem olduğunu dile getiren Tatar, sürecin iyi yönetildiğini söyledi. Tatar, pandemi nedeniyle yapılan sağlık yatırımlarının geleceğe güvenle bakmayı sağladığını ifade etti.

Aşılama ve alınan tedbirlerle birlikte sürecin iyi bir noktaya geldiğini, pandeminin ardından KKTC’nin yükselişe geçeceğini dile getiren Tatar, tatil amaçlı ziyaretler ve üniversitelere ilginin artacağını kaydetti.

Son Haberler

Yusuf Alemdar projelerini açıkladı: Sakarya Yüzyılı başlıyor

Başkan Adayı Alemdar, Sakarya Gelişim Vizyonu Proje Tanıtım Toplantısı ile yeni dönem yatırım ve projelerini açıkladı. Alemdar, “Şehrimizin geleceğini,...

Bu Haberlere de Göz Atın