Çarşamba, Eylül 20, 2023

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bakü’de gazetecilerin gündemle ilgili sorularını yanıtladı.

Siyaset

Temmuz ayında dünya çapında 142 yılın sıcaklık rekoru kırıldı

Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi (NOAA), geçtiğimiz Temmuz ayının 20. yüzyılın ortalamasının 0.93 derece üzerine çıkarak şimdiye kadar dünya...

FETÖ’den 6 yıl 3 ay ceza alan eski savcı tutuklandı

Samsun'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında yargılandığı mahkemece 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılıp cezası...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: “Biden’a Türkiye olarak gerek F-35, gerekse S-400 konusunda farklı bir adım atmamızı beklemeyin dedim.”

Yerli aşımızla ilgili çalışmalar da yoğun bir şekilde devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan:” Yerli aşımızla ilgili çalışmalar da yoğun bir şekilde devam ediyor. Temenni ederim ki eylül, ekim gibi biz de kendi aşımızı üretmiş oluruz. Bizim de arzumuz en kısa zamanda maskeden de kurtulalım. Halkımız da bu konuda bir rahatlama sürecine girmiş olsun.”

NATO misyonuyla bulunduğumuz Afganistan’da sürdürülebilir bir huzur ortamının tesisi için her türlü katkıyı vermeye devam edeceğiz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan:”NATO misyonuyla bulunduğumuz Afganistan’da sürdürülebilir bir huzur ortamının tesisi için her türlü katkıyı vermeye devam edeceğiz.

ABD’nin Afganistan’dan çekilme kararı sonrasında, Türkiye burada çok daha fazla sorumluluk alabilir. Afganistan’daki bütün tarafların ve bölge ülkelerinin yapıcı katkılarıyla barış sürecini kalıcı hale getireceğimize inanıyorum”

Terör örgütlerini destekleyenler, onlara cesaret verenler, ne büyük bir yanlış yaptıklarını er ya da geç anlayacaklar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Terör örgütlerini destekleyenler, onlara cesaret verenler, ne büyük bir yanlış yaptıklarını er ya da geç anlayacaklar.

Ben şuna inanıyorum, biz kendi göbeğimizi kendimiz keseriz. Biz güvenlik güçlerimize inanıyoruz, güveniyoruz ve güçlüyüz elhamdülillah. Bunu Libya’da ispat ettik, Suriye’de ispat ettik, burada ispat ettik. Bundan sonra da ispat etmeye devam edeceğiz. Bunları da sayın Biden’la çok açık, net konuştum.”

Zengezur koridoru

Rusya tarafında geciktirme niyeti olduğuna ihtimal vermiyorum. Tam aksine yardımcı bir hava içinde. Yakın zamanda Putin’le ikili görüşme yapacağız.

Yeni Anayasa çalışmaları

Taslak çalışmamız tamamlandı, MHP ile paylaşacağız.

Son Haberler

Modern Ucuz Çelik Kapılar Modelka Çelik Kapı

Modern çelik kapılar, güçlü ve dayanıklı malzemelerden yapılmıştır. Çoğu modern çelik kapı, sertifikalı çelik plakalarla kaplanır ve kaliteli bir...

Bu Haberlere de Göz Atın