Cumartesi, Mayıs 18, 2024

Diyarbakır’lı Annelerin nöbeti devam ediyor

Siyaset

Milli İrade Meydanı gün yüzüne çıktı

KOCAELİ- Milli İrade Meydanı projesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Meydan çevresindeki bariyerlerin kaldırılmasıyla gün yüzüne çıktı  Kocaeli Büyükşehir Belediye...

Uraloğlu: İstanbul’un Metrolara İhtiyacı Var

İSTANBUL- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 2024 yılının ilk çeyreğinde İstanbul’da Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak 34 kilometre...

Evlatları PKK tarafından kandırılarak dağa kaçırılan ailelerin, HDP İl Başkanlığı binası önündeki eylemleri 694’üncü gününe girdi.

Diyarbakır’da evlatları PKK tarafından kandırılarak dağa kaçırılan ailelerin, 3 Eylül 2019’da HDP İl Başkanlığı binası önünde başlattıkları oturma eylemi tüm kararlığı ile devam ediyor.

Eylemin 694’üncü gününde farklı şehirlerden bir araya gelen aileler, nöbet çadırında umutlu bekleyişlerini sürdürdü.

Oğlu Mustafa için eylemine devam eden Ayşegül Biçer, defalarca tehdit edildiğini belirterek hakarete maruz kaldığını ifade etti.

Eylem yaptığı süreçte evinin de kundaklandığını belirten Biçer, mücadelesine her geçen gün daha da kararlı olarak devam ettiğini belirtti.

“EVLADIMI İSTİYORUM VE GERİ KAZANACAĞIM”

Anne ve babaların hakları olan evlatlarını istediğini belirten Biçer, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“HDP olmadan tek bir yaprak dağa gidemez. HDP aracılığıyla çocuklarımız kandırılıp, dağa götürülüyor. Sonuna kadar kararlıyız. Çünkü canımızı kaybetmişiz. Çocuğumu almadan HDP’nin önünden kalkmayacağım. Kararlılıkla, sonuna kadar eylemimi sürdüreceğim. Hiçbir şey beni yıldıramaz. Evladımı istiyorum ve geri kazanacağım.”

“ZAFER HEPİMİZİN OLSUN”

Anne babalara çağrıda bulunan Biçer, “Gelin evlatlarımızı kurtaralım. Hiçbir şey sizi korkutmasın. Biz başkaldırdık siz de başkaldırın. Gelin hakkınızı PKK ve HDP’den isteyin. Hep beraber kazanalım. Zafer hepimizin olsun.” sözlerini kaydetti.

Son Haberler

Sakarya’da Ramazan akşamları bir başka

Sakarya’da Ramazan akşamlarının tadı, Büyükşehir buluşmalarıyla güzelleşiyor. Atatürk Bulvarı’nda açılan geleneksel sokakta hafta sonu, her kesime hitap eden birbirinden...

Bu Haberlere de Göz Atın