Cuma, Mayıs 17, 2024

Kısıtlamaların kaldırılmasını fırsat bilen vatandaşlar Malabadi Köprüsüne akın etti

Siyaset

Türkiye Diyanet Vakfı 13 ülkede 96 su kuyusu ve vakıf çeşmesi açtı

Vekalet yoluyla kurban organizasyonu kapsamında 77 ülkede Türk milletinin emaneti kurbanları keserek ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Türkiye Diyanet Vakfı, bu...

Büyükçekmece Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali kapılarını açtı

Dünya Festivaller Birliği tarafından 7 kez “Dünyanın En İyi Kültür ve Sanat Festivali” ödülüne layık görülen Uluslararası İstanbul Büyükçekmece...

Korona virüs kısıtlamalarından dolayı uzun süre evde kalan vatandaşlar, kısıtlamaların kaldırılmasıyla birlikte tarihi Malabadi Köprüsüne akın etti.


Korona virüsle mücadele kapsamında getirilen sokağa çıkma kısıtlamasının sona erdirilmesiyle birlikte, boş vakitlerini değerlendirmek isteyen vatandaşlar, bir ayağı Batman, diğer ayağı Diyarbakır sınırları içinde olan tarihi Malabadi Köprüsüne giderek piknik yapıp hatıra fotoğrafları çekti.

Kısaltmaların cumartesi günleri kaldırılmasından dolayı tarihi köprüyü görmeye geldiklerini belirten ziyaretçilerden Sinan Saruk, “Tarihi Malabadi Köprüsü çok eski ve güzel bir köprüdür. Biz Batman’dan geldik. Çok uzaktan da gelip tarihi köprüyü ziyaret eden vatandaşlar var.

Çok güzel bir yer, kısıtlamanın kalkmasını fırsat görenler akın akın bu tarihi köprüyü görmeye geldi. Pazar günlerindeki kısıtlamanın da kaldırılmasını ve vatandaşların daha rahat hafta sonlarında piknik fırsatı bulmasını istiyoruz” dedi.


İstanbul ve batıdaki diğer bir çok ilden de bir çok vatandaşın köprüyü ziyaret etmesi, korona virüs tedbirleri kapsamında uzun süredir satış yapamayan Malabadi esnafının da yüzünü güldürdü.

Son Haberler

Sakarya’da Ramazan akşamları bir başka

Sakarya’da Ramazan akşamlarının tadı, Büyükşehir buluşmalarıyla güzelleşiyor. Atatürk Bulvarı’nda açılan geleneksel sokakta hafta sonu, her kesime hitap eden birbirinden...

Bu Haberlere de Göz Atın