Perşembe, Mart 23, 2023

‘Sakarya’yı her alanda kalkındırmak, geliştirmek için 20 yıldır gece gündüz çalıştık’

Siyaset

Ertuğrul Kocacık aday adaylığı başvurusu yaptı

Sakarya SMMMO eski Başkanı Ertuğrul Kocacık, 28. Dönem Milletvekilliği için AK Parti Sakarya İl binasına giderek aday adaylığı başvurusu...

Nur Gülşan: 2023 Seçimleri Bizim İçin Mihenk Taşıdır

AK Parti Sakarya'dan milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulunan Nur Gülşan, ilçe teşkilatlarını ziyaretlere devam ediyor. İlçe ziyaretlerinde ilçe başkanları ve...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sakarya’da toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Bu gazi şehrimizi her alanda kalkındırmak, geliştirmek, büyütmek için 20 yıldır gece gündüz çalıştık, çalışıyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya Demokrasi Meydanı’nda Sakarya Acil Durum Hastanesi, büyükşehir yatırımları ve eğitim yatırımları ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış törenine katılarak bir konuşma yaptı.

Konuşmasında, Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılı olan 2023’e bir adım daha yaklaşıldığını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Geçtiğimiz yıl, Türk’ün Viyana önlerinden başlayan geri çekilişinin son noktası ve yeniden ilerlemeye başlamasının ilk işareti olan Sakarya Meydan Muharebesi’nin 100. yılını geride bırakmıştık. Bu yıl, Ağustos’un 26’sından Eylül’ün 9’una kadar da, Yunan’ı ülkemizden söküp atarak millî mücadeleyi zaferle neticelendirdiğimiz bir dizi zaferin 100. yılını coşkuyla kutladık. Bu vesileyle, Anadolu topraklarını kanlarıyla sulayarak bizlere vatan olarak bırakan tüm şehitlerimizi, gazilerimizi bir kez daha rahmetle yâd ediyorum” diye ekledi.

“SAKARYA’YA KAZANDIRDIĞIMIZ ESER VE HİZMETLERİ EN İYİ SİZLER BİLİYORSUNUZ”

Adapazarı bölgesinin, millî mücadelede Ermeni ve Rum çetelerine karşı destansı bir mücadele verdiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Böylece Adapazarı, kendi gücü ve imkânlarıyla, Sakarya Meydan Savaşı’ndan aylar önce düşmanı bu topraklardan söküp atmıştır. Halit Molla, İpsiz Recep ve Necati Bey başta olmak üzere, Adapazarı savunmasının tüm kahramanlarına Allah’tan rahmet diliyorum.  Bu gazi şehrimizi her alanda kalkındırmak, geliştirmek, büyütmek için 20 yıldır gece gündüz çalıştık, çalışıyoruz. Sakarya’ya kazandırdığımız eser ve hizmetleri en iyi sizler biliyorsunuz.”

Bugün de Adapazarı’nı ziyaret ederken elleri boş gelmediklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehre yapılan hizmet ve eserleri açıkladı.

 

Son Haberler

Uzmanından Ramazanda Sağlıklı Beslenme Önerileri

 Medicana Sağlık Grubu İç Hastalıkları Bölümü Uzm. Dr. Özgün İyigün, 'Ramazan boyunca doğru beslenerek, gün boyu kişiye enerji sağlayacak...

Bu Haberlere de Göz Atın