Cumartesi, Mayıs 18, 2024

Süleymaniye’deki ‘çizik’ PKK’ya yeni operasyonların sinyali

Siyaset

Temmuz ayında dünya çapında 142 yılın sıcaklık rekoru kırıldı

Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi (NOAA), geçtiğimiz Temmuz ayının 20. yüzyılın ortalamasının 0.93 derece üzerine çıkarak şimdiye kadar dünya...

FETÖ’den 6 yıl 3 ay ceza alan eski savcı tutuklandı

Samsun'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında yargılandığı mahkemece 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılıp cezası...

Terör örgütü PKK’nın sözde lider kadrosuna son dönemde darbe üstüne darbe vuruluyor. Eli kanlı örgüt yöneticileri MİT ve TSK operasyonlarıyla etkisiz hale getiriliyor. Uzmanlar yakın zamanda büyük bir operasyon haberinin gelebileceği görüşünde.
Sofi Nurettin, Selman Bozkır, Hasan Adır ve son olarak Ulaş Doğan…

Yurt içinde teröristlere göz açtırmayan Türkiye, sınır ötesinde de terör örgütü PKK/YPG’nin eli kanlı sözde yöneticilerini tek tek etkisiz hale getiriyor.

Irak’ın kuzeyinde başarılı operasyonlara imza atan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) son olarak Süleymaniye’de örgütün üst düzey yöneticilerinden Ulaş Dersim kod adlı Ulaş Doğan’ı etkisiz hale getirdi.

Süleymaniye’de Türklere saldırı planladığı belirlenen Ulaş Doğan operasyonunda önemli ayrıntılar var.

Türkiye’de pek çok kanlı eylemin planlayıcı olan terörist Doğan, Interpol tarafından kırmızı bülten ile aranıyordu. İçişleri Bakanlığının aranlar listesinde ise “kırmızı kategoride” yer alıyordu.

Irak’ın kuzeyinde Türklere saldırı hazırlığındaydı

Uzun bir süredir teknik takip sürecinin ardından MİT, operasyon başlattı. Örgüt adına Irak’ın kuzeyindeki şehirlerde sivil halkı Türkiye aleyhine örgütlemeye çalışan terörist Ulaş Doğan’ın, son dönemde Irak ve Suriye’de örgüt yöneticilerine yönelik başarılı operasyonlara karşılık vermek amacıyla bölgedeki Türk vatandaşları hakkında bilgi topladığı öğrenildi.

Kanlı eylem planı üzerinde çalışmak amacıyla bölgeye giden terörist, Süleymaniye’nin Kaladize ilçesinde etkisiz hale getirildi. 13 Haziran’da gerçekleştirilen operasyonla sansasyonel bir eylem engellendi.

PKK’nın Irak’taki sözde öz savunma güçleri sorumlusu olan Doğan’ın PKK’nın farklı kademelerinde geçmişte çeşitli yöneticilik faaliyetleri yürüttüğü de biliniyor. Böylece son dönemde lider kadroya darbe vuran Türkiye, terör örgütüyle mücadelede listeye bir çizik daha atılmış oldu.

Son Haberler

Sakarya’da Ramazan akşamları bir başka

Sakarya’da Ramazan akşamlarının tadı, Büyükşehir buluşmalarıyla güzelleşiyor. Atatürk Bulvarı’nda açılan geleneksel sokakta hafta sonu, her kesime hitap eden birbirinden...

Bu Haberlere de Göz Atın