Perşembe, Şubat 22, 2024

“Türkiye Gastronomi Atlası” ilk günde 5 bin adet satıldı

Siyaset

Türkiye Diyanet Vakfı 13 ülkede 96 su kuyusu ve vakıf çeşmesi açtı

Vekalet yoluyla kurban organizasyonu kapsamında 77 ülkede Türk milletinin emaneti kurbanları keserek ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Türkiye Diyanet Vakfı, bu...

Büyükçekmece Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali kapılarını açtı

Dünya Festivaller Birliği tarafından 7 kez “Dünyanın En İyi Kültür ve Sanat Festivali” ödülüne layık görülen Uluslararası İstanbul Büyükçekmece...

Ketebe Yayınları’ndan çıkan; şef, seyyah ve araştırmacı Ömür Akkor’un Türkiye’yi karış karış gezerek 25 yılda oluşturduğu gezi rotalarını ve lezzet noktalarını harita ve çizimleriyle anlattığı “Türkiye Gastronomi Atlası” ilk günde 5 bin adet satış rakamına ulaştı.


Ünlü Şef Ömür Akkor’un kendi çizim, not ve haritalarından oluşan 25 yılda, 350 bin km yol giderek çizimleriyle hazırladığı “Türkiye Gastronomi Atlası” kitabı ilk günde 5 bin adet satıldı. Türkiye’nin yedi coğrafi bölgesini ve bütün şehirlerini karış karış gezen Ömür Akkor’un kendi keşfiyle ortaya çıkardığı lezzet noktaları ve gezi rotaları, seyahat severlerin ve lezzet tutkunlarının beğenisine sunuldu.

Tatile çıkacaklara yeni rotalar ve keşif noktaları sunan kitap büyük ilgiyle karşılandı.
22 Haziran’da geniş basın katılımıyla tanıtılan kitabın ilk bin adedinin okuyucuyla buluşmasının ardından 24 saatte 5 bin adet kitap seyahatseverlerin ve yemek kültürüne ilgi duyan okurların arşivinde yerlerini aldı.

Yeni lezzet duraklarını keşfetmek isteyen lezzet tutkunlarını eşsiz bir yolculuğa çıkaracak kitaba ek olarak, yedi bölgenin ayrı ayrı haritaları da okuyucuya sunuluyor. Seyahate çıkacakların kolaylıkla yanlarına alabilecekleri haritalar, Türkiye’nin zengin mutfak kültürünü gözler önüne seriyor.


Hangi ilde ne yenir, nesi meşhurdur, gezilecek yerleri ve tarihi noktaları nerelerdir, kitapta renkli ve eğlenceli çizimlerle anlatılıyor. 25 yıllık emeğin birikiminden oluşan kitapta aynı zamanda 24 saatte İstanbul’dan yola çıkarak gezilebilecek sürpriz ve lezzetli noktalar yer alıyor.

Türkiye Gastronomi Atlası aynı zamanda Anadolu’nun kültür yelpazesini de gözler önüne seriyor. Otobüs biletleriyle başlayan Ömür Akkor’un maceraları yola çıkacaklara ilham olmaya devam edecek.

Son Haberler

Murat Kurum: Afetlere Dirençli’ bir İstanbul vaat ediyoruz

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Eyüpsultan’da düzenlenen 5500 Bağımsız Bölümün Kentsel Dönüşümü Kapsamında Temel Atma ve Yıkım...

Bu Haberlere de Göz Atın