Cumartesi, Mayıs 18, 2024

TVF Başkanı Üstündağ: Bu başarı için büyük çaba sarf ettik

Siyaset

İzmir’den şampiyonlukla döndüler

KOCAELİ / Körfez- Okullar Sporları Karate Küçükler – Yıldızlar Türkiye Birinciliği Şampiyonası 23-24 Mart tarihlerinde İzmir’de yapıldı. Şampiyonaya Kocaeli’nden katılan...

Körfezli kızlar İstanbul Rüzgarlıbahçe’ye gol yağdırdılar 9-1

KOCAELİ / Körfez- Körfez Gençlerbirliği Spor Kulübü Kadın Futbol Takımı İstanbul Rüzgarlıbahçe Spor Kulübü Kadın Futbol Takımı’nı 9-1 yenerek...

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, takım olarak bu başarı için büyük çaba sarf ettiklerini söyledi.


A Milli Erkek Voleybol Takımı, Avrupa Altın Ligi finalinde Ukrayna’yı mağlup ederek üst üste ikinci kez namağlup şampiyonluğa ulaştı.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Filenin Efelerinin şampiyonluk yolculuğunu TRT Haber’e anlattı.

Bu işin altyapı gerektirdiğine, kurumsallığına, sistemine inandıklarını belirten Üstündağ, Milli Takım’ın Türkiye’ye yaşattığı sevinçte emeği geçenlere teşekkür etti.

Bu başarıyı Babalar Gününde bütün baba adaylarına ve babalara armağan ettiklerini dile getiren Üstündağ, pandemi sürecinde hazırlanma sürecinin kolay olmadığını, çok zor hazırlıklar geçirdiklerini ama bunun üstesinden geldiklerini anlattı.

Oyunun hakimi olarak, hata yapmadan oynanan oyunla ilgili de konuşan Üstündağ, “Takım olursanız bunu başarabilirsiniz.” dedi.

Sadece Erkek Milli Takımının değil, aynı saatlerde A Milli Kadın Voleybol Takımının da Milletler Ligi’nde 16 takım arasında ilk dörde kaldığını belirten Üstündağ, Avrupa Kıtası’nda temsil eden tek takımın Türkiye olduğunu vurguladı.

Önlerinde bir olimpiyat olduğunu dile getiren Üstündağ, “Takımımızın kaptanı 93 doğumlu, Efe Mandıracı 2002 doğumlu. Bunlar çok önemli bir başarı. Takım genç bir takım, çok sakatımız vardı. Hiçbir sakatlığın arkasına saklanmadık. Bir 14 kişi mücadele etti, diğer bir 14 kişi de hazır, her an sahaya çıkabilecek durumdaydı. 8’de 8 mücadele ettik.” dedi.

Son Haberler

Sakarya’da Ramazan akşamları bir başka

Sakarya’da Ramazan akşamlarının tadı, Büyükşehir buluşmalarıyla güzelleşiyor. Atatürk Bulvarı’nda açılan geleneksel sokakta hafta sonu, her kesime hitap eden birbirinden...

Bu Haberlere de Göz Atın