Cuma, Eylül 22, 2023

TVF Başkanı Üstündağ: Bu başarı için büyük çaba sarf ettik

Siyaset

Ulusal Hentbol Turnuvasında şampiyon Sakarya Büyükşehir oldu

Sakarya’nın ev sahipliğinde düzenlenen 2. Ulusal Hentbol Turnuvasında Konya BSK’yı 37-25’lik skorla mağlup eden Büyükşehir Hentbol takımı averajla turnuvanın...

Sakarya Büyükşehir Avrupa ve Süper Lig’de fırtına gibi esecek

Bu yıl hem Avrupa’da hem de Süper Lig’de mücadele edecek Büyükşehir Hentbol, 2023-2024 sezonu öncesi görkemli bir törenle lansman...

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, takım olarak bu başarı için büyük çaba sarf ettiklerini söyledi.


A Milli Erkek Voleybol Takımı, Avrupa Altın Ligi finalinde Ukrayna’yı mağlup ederek üst üste ikinci kez namağlup şampiyonluğa ulaştı.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Filenin Efelerinin şampiyonluk yolculuğunu TRT Haber’e anlattı.

Bu işin altyapı gerektirdiğine, kurumsallığına, sistemine inandıklarını belirten Üstündağ, Milli Takım’ın Türkiye’ye yaşattığı sevinçte emeği geçenlere teşekkür etti.

Bu başarıyı Babalar Gününde bütün baba adaylarına ve babalara armağan ettiklerini dile getiren Üstündağ, pandemi sürecinde hazırlanma sürecinin kolay olmadığını, çok zor hazırlıklar geçirdiklerini ama bunun üstesinden geldiklerini anlattı.

Oyunun hakimi olarak, hata yapmadan oynanan oyunla ilgili de konuşan Üstündağ, “Takım olursanız bunu başarabilirsiniz.” dedi.

Sadece Erkek Milli Takımının değil, aynı saatlerde A Milli Kadın Voleybol Takımının da Milletler Ligi’nde 16 takım arasında ilk dörde kaldığını belirten Üstündağ, Avrupa Kıtası’nda temsil eden tek takımın Türkiye olduğunu vurguladı.

Önlerinde bir olimpiyat olduğunu dile getiren Üstündağ, “Takımımızın kaptanı 93 doğumlu, Efe Mandıracı 2002 doğumlu. Bunlar çok önemli bir başarı. Takım genç bir takım, çok sakatımız vardı. Hiçbir sakatlığın arkasına saklanmadık. Bir 14 kişi mücadele etti, diğer bir 14 kişi de hazır, her an sahaya çıkabilecek durumdaydı. 8’de 8 mücadele ettik.” dedi.

Son Haberler

Modern Ucuz Çelik Kapılar Modelka Çelik Kapı

Modern çelik kapılar, güçlü ve dayanıklı malzemelerden yapılmıştır. Çoğu modern çelik kapı, sertifikalı çelik plakalarla kaplanır ve kaliteli bir...

Bu Haberlere de Göz Atın