Salı, Haziran 25, 2024

Zamalek, Mohamed’in sözleşmesinde hata yaptı

Siyaset

Büyükşehir’in yıldız pedalları Sakarya’ya gururla döndü

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Bisiklet Takımı, Aksaray'da düzenlenen Türkiye Yol Şampiyonası U23 klasmanında üçüncülük elde ederek Sakarya’ya gurur veren bir...

Milli maç heyecanı yine Millet Bahçesi’ndeki dev ekranda

Milli heyecan ve coşku yine Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan dev ekranla Millet Bahçesinde takip edilecek. 22 Haziran Cumartesi günü...

Mısır kulübü Zamalek, Mostafa Mohamed’in sözleşmesinde hata yaptığı için genç oyuncu, ocak ayında serbest kalabilecek.

Galatasaraylı Mustafa Mohamed’in ocak ayında sarı-kırmızılı takıma bonservissiz şekilde katılabileceği, Zamalek cephesinde de doğrulandı.

Kulübün eski teknik direktörü ve bir zamanların yıldız oyuncusu Ahmed Hossam Midao yaptığı açıklamada, Zamalek kulübünün Mustafa Mohamed’in sözleşmesini resmi olarak belgeleyemediği için oyuncunun ocak ayında serbest kalacağını söyledi.

“BU DÜZELTİLEMEZ BİR DURUM”


Mido açıklamasında, “Galatasaray, Mustafa Mohamed’in sözleşmesinde yazanları bilirse ocak ayında serbest oyuncu olarak kadrosuna katabilecek. Bu düzeltilemez durum Zamalek yöneticilerinin hatası. Bu işin sorumlularından hesap sorulmasını istiyorum.” ifadelerini kullandı.

EVRAKLAR TESCİL ETTİRİLEMEDİ


Mohamed’in Galatasaray’la sözleşme imzalamadan sadece 1 ay önce Zamalek ile yeni sözleşme yapıldığı, ancak eski yöneticilerden İbrahim Abdullah’ın belgeleri evine götürmesi nedeniyle evrakların resmi olarak tescil ettirilemediği ifade edildi.

Galatasaray’ın Zamalek ile yaptığı anlaşmada, oyuncunun 2022 sonuna kadar kiralanacağı ve 1 Temmuz 2022 tarihine kadar 4 milyon dolar ödenirse bonservisine sahip olabileceği maddesi bulunuyordu.

Bu gelişmelerin ardından sarı-kırmızılı kulübün, Mustafa Mohamed’in bonservisini almak için izleyeceği yol ise merakla bekleniyor.

Galatasaray Kulübü’nün, Mostafa Mohamed transferinde Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı bildirim şu şekildeydi:

“Profesyonel Futbolcu Mostafa Mohamed Ahmed Abdalla ve Kulübü Zamalek Sports Club ile oyuncunun 2020-2021 ve 2021-2022 sezonları için geçici transferi konusunda anlaşmaya varılmıştır. Buna göre, futbolcunun kulübüne net 2.000.000 USD tutarında tutarında geçici transfer ücreti ödenecektir. Yapılan anlaşmaya göre 01.07.2022 tarihine kadar Şirketimizin net 4.000.000 USD transfer bedeli karşılığında oyuncuyu satın alma opsiyonu bulunmaktadır. “

Son Haberler

Büyükşehir’in yıldız pedalları Sakarya’ya gururla döndü

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Bisiklet Takımı, Aksaray'da düzenlenen Türkiye Yol Şampiyonası U23 klasmanında üçüncülük elde ederek Sakarya’ya gurur veren bir...

Bu Haberlere de Göz Atın